Świetlik dachowy – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Montaż świetlika jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji, w której z jakiś powodów nie mamy możliwości montażu okna. Świetliki doskonale się prezentują i dobrze doświetlają dane pomieszczenie, sprawdzają się w obiektach różnego przeznaczenia zaaranżowanych w różnym stylu. Co jeszcze warto wiedzieć na temat świetlików? Zachęcamy do lektury!

Rodzaje świetlików

Świetlik dachowy zazwyczaj skonstruowany jest z dwóch przezroczystych elementów połączonych odbijającą światło rurą. Element pierwszy montowany jest w miejscu, które jest źródłem naturalnego światła, drugi w miejscu, w którym światła brakuje.

W zależności od preferencji zdecydować się można na świetlik w różnych kształcie i wielkości, wśród najpopularniejszych wymienić możemy:

 • świetliki tunelowe
 • świetliki kopułkowe
 • świetliki łukowe
 • świetliki piramidowe

Świetliki mogą mieć dowolne wielkość i kształt, zazwyczaj projekt świetlika jest ściśle dostosowywany do preferencji i potrzeb zainteresowanego.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na świetliki?

Montaż świetlika ma wiele zalet, przede wszystkim umożliwia doświetlenie pomieszczenia, w którym z jakiś powodów nie ma możliwości montażu okna. Jakie jeszcze korzyści związane są z zakupem świetlika dachowego?

 1. Dostarczane przez świetlik naturalne, rozproszone światło sprawia, że pomieszczenie jest optycznie większe.
 2. Świetliki doświetlają pomieszczenia, a co za tym idzie, umożliwiają zmniejszenie kosztów oświetlenia pomieszczenia za pomocą energii elektrycznej.
 3. Każdy rodzaj świetlika doskonale się prezentuje i jest prawdziwą ozdobą pomieszczenia.
 4. Promienie słoneczne sprawiają, że komfort użytkowania danego pomieszczenia jest znacznie wyższy.
 5. Świetliki wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a dzięki temu są odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, a także na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu spełniają swoją funkcję przez długi, długi czas.
 6. Świetliki mogą być montowane zarówno na płaskich, jak i spadzistych dachach, pokrytych zarówno łupkiem, jak i dachówką, blachą i innymi materiałami.
 7. Kolejną zaletą świetlików jest dobra termoizolacja.
 8. Niskie koszty eksploatacji.

 

Gdzie sprawdzą się świetliki?

Świetliki sprawdzą się we wnętrzach różnego typu, zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak również w firmach, biurach i instytucjach o różnym profilu działalności. Dostępne są różne rodzaje szyb i ram świetlików. Do wyboru między innymi mamy ramy aluminiowe, drewniane, białe, czarne i wiele, wiele innych. Zdecydować się możemy na świetlik z szybą matową, pryzmatyczną bądź z innym rodzajem szyby. Wszystko to sprawia, że zainteresowany może wybrać taki świetlik, który będzie doskonale współgrał ze stylem, w jakim urządzone dane pomieszczenie.

Podsumowanie

Świetliki dachowe w doskonały sposób zastępują okna. Nie tylko doświetlają one pomieszczenia, ale stanowią ciekawy element dekoracyjny. Sprawdzą się zarówno w domach prywatnych, jak również w firmach i instytucjach. Zakup świetlika z pewnością będzie dobrą inwestycją.

Sprawdź naszą ofertę świetlików.

No Comments

Post A Comment