Świetliki dachowe ‒ Cena

Świetliki dachowe ‒ Cena

Świetliki dachowe - cennik

Świetliki dachowe cieszą się coraz większym powodzeniem zarówno wśród osób prywatnych, jak również wśród firm i przedsiębiorstw. Świetliki umożliwiają doświetlenie pomieszczenia i wprowadzają do niego nowoczesny design. W zależności od preferencji zakupić możemy świetliki w wielu wielkościach i kształtach.

Co warto wiedzieć na temat świetlików, poznaj ich ceny i zastosowania? Zachęcamy do lektury!

Czym są świetliki dachowe?

Świetlik dachowy to konstrukcja składająca się z trzech częścizewnętrznej, środkowej i wewnętrznej. Część zewnętrzna przypomina okno lub kopułę  i umieszczana jest w połaci dachu, część środkową możemy określić jako tunel pokryty odbijającymi światło materiałami. Część wewnętrzna to zamykający wejście do tunelu plafon, który widoczny jest w pomieszczeniu

Świetliki dachowe umożliwiają doświetlenie różnego rodzaju wnętrz, są one  doskonałym rozwiązaniem, gdy w danym obiekcie nie ma możliwości zamontowania okna. Świetliki możemy zamontować zarówno na dachu płaskim, jak również skośnym pokrytymi dowolnym materiałem.

Rodzaje świetlików dachowych

Wyróżnić możemy kilka rodzajów świetlików dachowych, dzięki temu zainteresowani mogą wybrać ten, który najlepiej sprawdzi się w ich domu, firmie bądź biurze. Najpopularniejsze rodzaje świetlików omawiamy poniżej.

 1. Dachowe ‒ świetliki dachowe umożliwiają doświetlenie pomieszczeń naturalnym światłem, wyglądają bardzo estetyczne, a ich montaż pozwala zminimalizować koszty energii elektrycznej.
 2. Trapezowe – świetliki dachowe trapezowe to kolejny rodzaj świetlików, na które zdecydować się mogą zarówno osoby prywatne, jak również firmy i przedsiębiorstwa.
 3. Punktowe – świetliki punktowe mogą być zamontowane w dowolnym miejscu w dachu, takie świetliki w szczególności sprawdzają się w pomieszczeniach o dużej powierzchni. Dostępne są również świetliki punktowe z funkcją przewietrzania, które oprócz doświetlania pomieszczeń umożliwiają ich wentylację.
 4. Aluminiowe – w konstrukcji świetlików dachowych wyróżniamy profile aluminiowe, które wypełnione są taflą szkła. Aluminiowa konstrukcja sprawia, że świetlik doskonale się prezentuje i spełnia swoją funkcję przez długie lata.
 5. Tunelowe – świetliki tunelowe zazwyczaj są okrągłe i przypominają klasyczny plafon, bardzo dobrze sprawdzają się w domach prywatnych, jak również w obiektach użyteczności publicznej.
 6. Łukowe – zazwyczaj mają postać długich pasm, zapewniają dobrą termoizolację, a ich łukowaty kształt sprawia, że  do wnętrza obiektu może przedostać się więcej światła. Ponadto, świetliki dachowe nie gromadzą wody i śniegu.
 7. Kopułkowe – świetliki kopułkowe mają prostokątną lub kwadratową podstawę, dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach.
 8. Hal przemysłowych – odpowiednie oświetlenie hali przemysłowej to podstawa. Tutaj znakomicie sprawdzają się świetliki dachowe, które mogą być wykorzystane jako dodatkowe źródła światła.
 9. Rurowe – w budowie świetlików rurowych, nazywanych również light tunnel wyróżniamy rurę światłonośną, dzięki której światło dostaje się do pomieszczenia.

 

Świetliki dachowe – Cena

Jaka jest cena świetlików dachowych? Takie pytanie zadają sobie wszystkie osoby, które są zainteresowane doświetleniem wnętrz za pomocą tego typu konstrukcji. Warto zaznaczyć, że koszty takiego przedsięwzięcia są różne, wszystko zależy od konkretnej firmy, jak również od rodzaju i wielkość świetlika. Poniżej znajdziecie przykładowy cennik.

 1. Świetliki dachowe z poliwęglanu cena – cena świetlika poliwęglanowego o wymiarach 1.800mm x 5.000mm to koszt rzędu 1950 zł brutto, świetlki poliwęglanowy o wymiarach 000 mm x 3.000 mm wyniesie nas 2100 zł brutto.
 2. Świetliki dachowe tunelowe cena – cena świetlika tunelowego o średnicy 35 cm, z tunelem elastycznym o długości 2 metrów to około 1475 zł brutto, z tunelem sztywnym o długości 1, 7 m 1915 zł brutto.
 3. Świetliki dachowe kopułkowe cena – cena świetlika dachowego kopułkowego zależy od rozmiaru świetlika, za świetlik o wymiarach 150 x 150 cm zapłacimy około 2070 zł brutto.
 4. Świetliki dachowe rurowe cena – ceny świetlików dachowych dostępne są w szerokim przedziale cenowym, standardowe ceny takich świetlików wahają się od 600 zł zł do 2200 zł.

 

Świetliki dachowe cena za m2

Zdarza się, że ceny świetlików ustalane są za m2. Przedział jest naprawdę duży, w przypadku niektórych modeli świetlików cena za  m2 wynosi 350 zł netto, w przypadku innych modeli  280 zł m2 netto, znajdziemy też świetliki w cenie 99 zł netto, jak i 500 zł netto.

 

Podsumowanie

Wszystkim, którzy szukają sposobu na doświetlenie pomieszczeń polecamy świetliki dachowe. Świetliki nie tylko doprowadzają światło słoneczne do danego pomieszczenia, ale też pozwolą zminimalizować koszty energii elektrycznej i wprowadzą nowoczesny design. W zależności od preferencji możemy zakupić świetliki w wielu kształtach i wielkościach.

No Comments

Post A Comment